22.09.2016 | Co vesnické knihovny umějí a mohou

12. ročník celostátního setkání knihovníků se uskutečnil u nás na Valašsku.

Po tři dny jsme společně se vsetínskou Masarykovou veřejnou knihovnou a SKIP hostili knihovníky z celé republiky. Vedle odborného programu jsme se jim snažili nabídnout to nejzajímavější z našeho regionu. Mimo jiné si poslechli  recitál Františka Segrada nebo si  zazpívali  s naší cimbálovkou. Kromě knihovny navštívili mechanický betlém, kostel, prohlédli si sportoviště s relaxačním zařízením, poobědvali ve školní jídelně, obdivovali se umění Vojty Molka a také se seznámili alespoň se zlomkem lidových tradicí a to s Mikulášem a čerty. Stihli jsme také naštívit valašskoklobuckou knihovnu a třídenní setkání jsme ukončili stylově po valašsku. Ve Študlově jsme mohli být při vaření trnek, což bylo pro všechny nádherným zážitkem. Pan Chovanec  odpovídal na dotazy ohledně vaření, k tomu hráli Študlovjané na harmoniky a ozembuch, i paní starostka knihovníky přivítala a uhostila slivovicí.

Knihovníci byli ubytovaní uprostřed přírody, na hotelu Jelenovská, což prý byl pro ně další krásný zážitek. Příští rok se knihovníci vydají do Hroznětína v Karlovarském kraji.

Celé Česko čte dětem
Čtenářův sympatický rádce Ptejte se knihovny Knihovnice.cz
Rosteme s knihou
portál české literatury čtení pomáhá Magnesia Litera