01.03.2017 | S Patrikem Kotrbou do Compostely

9. března se v knihovně uskutečnila velmi zajímavá přednáška o pěší pouti z Čech do španělské Compostely.

Jihočech Patrik Kotrba šel do španělského Santiaga už pětkrát, poslední cesta mu trvala přes rok a vyrážel z Kloužovic u Chýnova na Táborsku. Na svých výpravách došel k přesvědčení, že cesta znamená osobitý typ univerzity. "Trasa dává specifický druh vzdělání v tom, že vám nikdo neříká, co máte dělat," tvrdí poutník, který se vydal na cestu i kvůli tomu, že studoval dějiny umění, a historických památek je na trase spousta. Denně ušel desítky kilometrů. Jídlo si kupoval, vařil si málo. "Oheň se rozdělávat ve většině zemí nesmí, proto jsem třeba po celý měsíc neměl teplé jídlo," naznačil.
Zdroj: http://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/mismas-v-napajedlich-prilakal-nejen-cestovatele-30170115.html

Celé Česko čte dětem
Čtenářův sympatický rádce Ptejte se knihovny Knihovnice.cz
Rosteme s knihou